Prelekcje brafittingowe i pro-zdrowotne „Bądź szybsza – wyCYCkaj raka”.

Członkinie Stowarzyszenia Polskiego Brafittingu zawsze czynnie działały w ramach profilaktyki raka piersi i propagowaniu dobrego brafittingu – to nasza najważniejsza misja. 

Tak powstała akcja dla Kobiet „Bądź szybsza – wyCYCkaj raka”, oraz akcja dla dziewcząt w wieku szkolnym  „Dobre BRA szóstkę ma”

Prelekcje pro-zdrowotne i brafittingowe organizowane przez nas w różnych krańcach Polski, miały za zadanie podnieść świadomość Kobiet, by przynajmniej raz w roku zrobiły badania profilaktyczne piersi. Nauczyć je wykonywania samobadania i wypracować nawyk robienia go co miesiąc. Nieodzownym elementem było dodatkowo uświadomienie wszystkim jaki wpływ ma dobrze dobrany biustonosz na zdrowie Kobiety. 

2015.08.23 prelekcja

Stowarzyszenie AleBabki – Iza Bartkowiak 

21 sierpnia o godzinie 18 (w GOK-u) w ramach projektu „AleBabki dla kobiet – zdrowie, ruch, kultura, metamorfoza” odbyło się spotkanie z brafitterką – „Profilaktyka zaczyna się od stanika”! Już po raz trzeci gościłyśmy panie , które zawodowo zajmują się Bra – fittingiem.
Iza-Bra Bielizna,Bra-fitting . Przy ciastku i kawusi Pani Iza przedstawiła słowem brafittingowym i obrazem, jak perfekcyjnie dopasować stanik do naszej figury i jakich błędów unikać. To ważne, żeby uświadomić sobie takie podstawy, bo jak pokazują badania aż 95 proc. z nas nosi źle dobraną bieliznę, i na sali z ponad 40 pań, prawie żadna nie miała dobrze dopasowanego stanika .
Dowiedziałyśmy się, jakie znaczenie ma prawidłowy rozmiar stanika na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Pani Izie i Pani Basi, ślemy niskie ukłony i serdeczne podziękowania, za to że wprowadziły przemiłą atmosferę,że mimo naszej niewiedzy na temat brafittingu byłyśmy partnerkami do rozmowy, a nie tylko niemymi słuchaczkami . Panie zaproszone przez nasze stowarzyszenie, były zachwycone. Każdą uczestniczką indywidualnie zajęły się w profesjonalny sposób, Panie Iza i Basia , spotkanie trwało 6 godzin. Podziękowania od uczestniczek, za przygotowanie takiego spotkania utwierdziły nas w tym, że to był strzał w 10 🙂 Może uda nam się wprowadzić cykliczne, raz w roku spotkania BRAFITTINGOWE 🙂 Drogie PANIE pamiętajcie o ” WYBIERANIU ”  

2015.10.14 prelekcja
 Dom Kultury Kolejarza Stargard Barbara Grzelak-Wężowska

Zostałam zaproszona do poprowadzenia inauguracyjnej prelekcji w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Uczestniczyło w niej 76 osób. Mój pokaz multimedialny, był inauguracją rozpoczynającego się cyklu spotkań pro zdrowotnych, w których głos zabiorą lekarze, dietetycy i.t.p. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i entuzjastyczne przyjęcie mojej prelekcji.  

2015.12.09  prelekcja
  Bursa Szkolna Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Dziękuję za zaproszenie do stargardzkiej Bursy szkolnej. Cieszę się że personel i dziewczęta tak uważnie słuchały, oraz uczyły się wyczuwania guzków na fantomie. Do zobaczenia. 

2016.03.09 prelekcja
  Grzędzice   Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie Pani Sołtys, dla naszych Grzędziczanek z okazji Dnia Kobiet, poprowadziłam prelekcję brafittingową. Dziękuję za serdeczne przyjęcie, uważne wysłuchanie pokazu multimedialnego i za pyszne ciasto 🙂  

2016.04.13. prelekcja
 Szkoła Rodzenia u Róży Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie Pani Róży, specjalnie dla uczestniczek jej szkoły rodzenia, poprowadziłam prelekcję brafittingową przygotowaną pod kątem ciąży i karmienia.  

2016.05.10 prelekcja
 Morzyczyn – Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie Stargardzkiego Stowarzyszenia Amazonek, wraz z lekarzem p. Józefem Janowskim uczestniczyłam w spotkaniu z kobietami w Morzyczynie. Poprowadziłam tam prelekcję brafittingową. Event ten jest już na stronie Stokrotek http://amazonki.stargard.pl/maj-jak-co-roku-powiatowy-miesiac-walki-z-rakiem-trwa/ Dziękuję za zaproszenie i udział w moim pokazie multimedialnym.  

2016.05.18 prelekcja
 Krąpiel -Barbara Grzelak-Wężowska

Prelekcja brafittingowa w Krąpielu, na zaproszenie Urzędu Gminy i Rady Sołeckiej – dziękujemy za uczestnictwo wszystkim Paniom i Panu Sołtysowi 🙂  

2016.05.24 prelekcja
 Stowarzyszenie Amazonek Stokrotka Stargard- Barbara Grzelak-Wężowska

Trudnymi do ostanikowania biustami Amazonek zajmujemy się od 2010 roku. 24.05.2016. na zaproszenie Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka” w Stargardzie Ogród Zmysłów u Brafitterki poprowadził kolejną prelekcję brafittingową.  

2016.06.15. prelekcja
 Liceum Ogólnokształcące nr.2 Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Właścicielka Ogrodu Zmysłów u Brafitterki w Stargardzie zorganizowała prelekcję brafittingową w Liceum Ogólnokształcącym nr.2 w Stargardzie. Obie grupy dziewcząt słuchały bardzo uważnie. Dziękujemy za liczny udział 🙂  

2016.09.28 prelekcja
 Brody- Barbara Grzelak-Wężowska

Kolejna nasza prelekcja brafittingowa i pro-zdrowotna.
Dziękujemy za zaproszenie i uważne wysłuchanie.

październik 2016 – Kobieto idź się zbadaj  

Profilaktyka w każdej chorobie jest bardzo ważna. W przypadku nowotworów piersi kluczowe jest wczesne wykrycie zmian. Daje to niemal 100% szansę na wyleczenie. W miesiącu październiku postanowiłyśmy zaangażować się w walkę z rakiem piersi, robiąc to w nietypowy sposób. Do udziału w naszej kampanii zaprosiłyśmy bliskich nam mężczyzn (mężów, braci, synów, przyjaciół). Panowie pozowali do zdjęć z przyklejonymi na torsach symbolami różowej wstążki. W ten sposób jeszcze dobitniej starali się namówić każdą z nas i każdą z Was: „ Kobieto idź się zbadaj!”. ( plakat kobieto idź się zbadaj ) 

Udostępniali oni plakat syna naszej koleżanki z opisem i zapraszali znajomych do wyzwania, którzy też robili sobie zdjęcia z tym hasłem. 

https://www.facebook.com/pg/stowarzyszeniepolskiegobrafittingu/photos/?tab=album&album_id=660671370772925&__tn__=-UC-R   

2017.03.08 prelekcja
 Zespół Szkół nr.1 Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Dziś z okazji Dnia Kobiet odwiedziłam szkołę ZS nr.1. Na prelekcji dziewczęta dowiedziały się, jak dbać o biust i jaki wpływ na zdrowie kobiety ma dobrze dobrany biustonosz. Wszystkim tym młodym kobietom, dziękuję za uważne wysłuchanie mojej prelekcji.  

2017.03.11 prelekcja
  Ińsko – Barbara Grzelak-Wężowska

Tym razem mieliśmy zaproszenie pana Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury do restauracji „Złota Rybka” w Ińsku. Dziękujemy za liczne przybycie i uważne wysłuchanie naszej prelekcji.  

2017.03.11 prelekcja
 Kania – Barbara Grzelak-Wężowska

Kolejna nasza prelekcja, na zaproszenie z okazji Dnia Kobiet od Pani Sołtys z Kani. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zainteresowanie tematem brafittingu.  

2017.05.16 prelekcja
 Chociwel – Barbara Grzelak-Wężowska

W miejscowości Chociwel obchodzono „Tydzień walki z rakiem” organizowanego przez Urząd Gminy. Na jego zaproszenie poprowadziłam tam prelekcję brafittingowe „Wpływ dobrze dobranego biustonosza na wygląd i zdrowie kobiety” Dziękuję wszystkim Paniom za liczny udział. 

2017.06.02. Różowa Kartka – piłka jest piękna.

Stowarzyszenie Polskiego Brafittingu zaangażowało się w akcję Różowa Kartka – fundacji  Piłka jest piękna. Całym sercem popieramy ich akcję społeczną 

 „Razem wygrywamy z rakiem piersi”.

http://www.pilkajestpiekna.pl/index.php?typ=kobiet&id=224  

2017.10.15 prelekcja
 AleBabki – Iza Bartkowiak

Bądź krok przed rakiem.

14 października, w miesiącu walki z rakiem piersi, Stowarzyszenie AleBabki zorganizowało dla mieszkanek naszej gminy trzecie już spotkanie, dotyczące profilaktyki, diagnostyki oraz nauki wczesnego wykrywania raka „Bądź krok przed rakiem”. Na spotkanie zaprosiłyśmy panie, które tym problemem zajmują się zawodowo oraz na co dzień: panie ze Stowarzyszenia Amazonek im. Św. Siostry Faustyny z Obornik –Sabina Margas, Danuta Majka, Teresa Ruks i Jolanta Kłosińska, które podzieliły się z uczestniczkami swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą; panią Małgorzatę Dworzańską, specjalistę zdrowia publicznego oraz przyjaciółkę naszego stowarzyszenia Izabelę Bartkowiak, która nauczyła nas jak ważne jest prawidłowe dobranie biustonosza a później, razem ze swoją asystentką panią Basią, nauczyły chętne panie techniki doboru. Ponadto uczestniczki nauczyły się tak ważnego dla kobiet samobadania piersi oraz zdobyły wiedzę na temat metod zapobiegania chorobie. Mamy nadzieję, że każda z uczestniczek wyniosła ze spotkania cenną dla siebie wiedzę. Na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek  

Październik 2017

Przypominamy o badaniach profilaktycznych przynajmniej raz w roku i o comiesięcznym samobadaniu piersi. W codziennych obowiązkach nie zapomnij, że twoje zdrowie jest najważniejsze. Dlatego nasza akcja pokazuje nas przy zwykłych codziennych czynnościach. (dodać kolaże)

2018.03.07 Zespół Szkół nr.1 Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół nr. 1 w Stargardzie, poprowadziłam prelekcję brafittingową. Dzięki Stargardzkiemu Stowarzyszeniu Amazonek „Stokrotka” i wypożyczeniu od nich fantoma piersi, została ona połączona z profilaktyką antynowotworową. Dziękuję Dyrekcji za zaproszenie, dziewczętom za udział i Stokrotkom za zaangażowanie. 

 2018.03.08 Salon Madame – Blanka Gankowska.

Akcje „Profilaktyka zaczyna się od zdrowego stanika„, co roku poszerza grono słuchaczy. Salon Madame najczęściej gości w szkołach, firmach i zakładach pracy- wszędzie tam gdzie potrzebują nas kobiety. O zdrowym biustonoszu opowiadamy podczas kobiecych spotkań i eventów. W prezencie od Pani Burmistrz Wołomina – Elżbiety Radwan salon Madame otrzymał profesjonalnego fantoma do nauki samobadania piersi. 

Dzięki temu – zawsze bezinteresownie i bezpłatnie pomagamy w każdej wolnych chwili zrozumieć co to znaczy zdrowy biust i biustonosz. 

2018.04.26 Zakład Medycyny Szkolnej Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie od Pań pielęgniarek poprowadziłam prelekcję brafittingową w Zakładzie Medycyny Szkolnej. Tematem był wpływ biustonosza na zdrowie i wygląd Kobiety. Dziękuję za liczny udział i tak miłe przyjęcie 🙂  

2018.05.18 Zespół Szkół Prywatnych nr.1 Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Dyrekcja Zespołu Szkół Prywatnych Nr 1 w Stargardzie zaprosiła nas do poprowadzenia prelekcji brafittingowej. Dziękujemy za zaproszenie, a dziewczętom za uważne wysłuchanie prezentacji.  

2018.05.30 SCK Stargard Alibabki – Barbara Grzelak-Wężowska

Na spotkaniu Alibabek w Stargardzkie Centrum Kultury byliśmy sponsorami nagrody. Przed losowaniem na prelekcji brafittingowej w skrócie pokazałam i omówiłam skutki noszenia źle dobranego biustonosza.  

2018.07.28 Parafiada Białuń – Barbara Grzelak-Wężowska

Szczytny cel – zbiórka pieniędzy na remont dwóch zabytkowych kościołów, zgromadziła na Parafiadzie w Białuniu wielu ludzi o wielkich sercach. Wśród atrakcji był: przejazd motocyklami Free Biker „Lotnisko” Stargardzcy Motocykliści i wozami strażackimi OSP Stara Dąbrowa Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP występ Chabry Stargard i kapeli z Łęczycy, oraz prelekcja brafittingowa „Ogród Zmysłów” Salon Brafittingu – Stargard. Można było też dobrze zjeść – nawet dzika 😀  

VII Salon Bielizny

6 października 2018 · 

Pierwsza nasza prelekcja „wyCYCkaj raka” na Salonie Bielizny.

 Nasze członkinie Stowarzyszenia Blanka Gankowska i Wiesława Abraham poprowadziły autorskie warsztaty „Profilaktyka zaczyna się od dopasowanego stanika” 

Drogie Panie zaczyna, ale na nim się nie kończy! 

Pamiętajmy o regularnym samobadaniu piersi, a minimum raz do roku o badaniach USG.

październik 2018 

Postanowiłyśmy do naszej corocznej akcji wyCYCkaj Raka zaangażować również nasze Klientki 🙂 Przypomnijmy wszystkim o badaniach! (dodać kolaże)

2018.12.05 Studio urody A&E Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie Studio urody A&E w Dzień Otwarty przedstawiłam Klientkom tego studia pokaz multimedialny poświęcony brafittingowi, oraz wpływ biustonosza na zdrowie Kobiety. 

2019.02.01 Uniwersytet Trzeciego Wieku Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Na dobranie biustonosza nigdy nie jest za późno. Na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprowadziłam prelekcję brafittingową. Bardzo dziękuję UTW za zaproszenie, a Paniom za przybycie i ciepłe przyjęcie 🙂  

2019.02.25  Liceum Ogólnokształcące Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska 

Na zaproszenie Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie zrobiłam po raz kolejny prelekcję brafittingową dla uczennic . Dziewczęta były podzielone na kilka grup tak by mogły skorzystać wszystkie trzecie klasy. Bardzo dziękuję za zaproszenie Dyrekcji, za organizację Pani Edycie i dziewczętom za uważne wysłuchanie.

2019.02.27 SCK Stargard Alibabki – Barbara Grzelak-Wężowska

W środę odbyła się nasza krótka prelekcja dla „Alibabek” w Stargardzkim Centrum Kultury. Wzięło w niej udział około 400 Pań 🙂 Serdecznie dziękujemy za wysłuchanie, a SCK za możliwość udziału w tym wydarzeniu.  

październik 2019

Czy mieszkasz w górach, czy też nad morzem
Pan rak Cię zawsze dosięgnąć może!
Nie patrzy też na to, czy jesteś młoda,
Nieważna dla niego Twoja uroda.
Nieważne dla raka Twoje poglądy,
Twój gust, Twój zawód czy wiara w przesądy.
To czy masz dzieci, pan rak ma już gdzieś,
On biegnie przez miasta, odwiedza też wieś.
Szybki pan rak, bezwzględny taki!
Jest niewidoczny – dla niepoznaki.
Lecz Ty się badasz, nie zgrywasz kozaka
I zawsze #BądźSzybszaWyCYCkajRaka!  

(wkleić kolaż 2019)

2019.10 Prelekcje Chilli Atelier Brafittingu – Joanna Margalska

Jesienią w ramach naszej akcji „Bądź szybsza – wyCYCkaj raka” nasza kolejna koleżanka przeprowadziła prelekcje w kilkunastu szkołach, w Ostródzie i sąsiednich miastach. Hasłem dla nastalatek było „dobre BRA – szóstkę ma!” 

(dodać kolaż Chilli)

2019.10.15 REKORD POLSKI na najwięcej osób z różową wstążką. W Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi w Stargardzie pobiliśmy REKORD POLSKI na najwięcej osób z różową wstążką.

Organizatorem ustanawiania Rekordu było Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka”, a współorganizatorem było Starostwo Powiatowe i Miasto Stargard. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć Stowarzyszenia Polskiego Brafittingu z coroczną akcją „wyCYCkaj raka”

2019.10.17 Stowarzyszenie AleBabki Iza Bartkowiak

Hej! Kiedy ostatnio zrobiłaś coś dla Siebie, dla Swojego Zdrowia? My kobiety, rzadko myślimy o swoich potrzebach. Zazwyczaj skupiamy się na sprawach i problemach naszych najbliższych. Pomyślmy jednak również o SOBIE! Jesteśmy Ważne! Nasze ZDROWIE jest WAŻNE! Badajmy się! Pamiętajmy, o regularnej samokontroli piersi; to trwa tylko chwilę, a może uratować życie. „Bądź szybsza, wyCYCkaj RAKA!” , to hasło Stowarzyszenia Polskiego Brafittingu, kampanii na rzecz profilaktyki raka piersi. My, przyłączamy się do akcji i gorąco apelujemy… BĄDŹ SZYBSZA! #WyCYcKajRaka . Stowarzyszenie AleBabki.  

2019.10.24 LM Wind Power Blades Sp. z o. o. Goleniów – Barbara Grzelak-Wężowska

Na zaproszenie @kobietowo.pl https://www.facebook.com/groups/kobietowo/about/ poprowadziłam prelekcję brafittingową w LM Wind Power Blades Sp. z o.o. której tematem było nie tylko jak dobrać biustonosz, ale przede wszystkim profilaktyka raka i chorób piersi. Na naszym stoisku każda z Pań mogła na fantomie nauczyć się wykrywania palpacyjnego guzków w piersi. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 Kobiet. Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Wszystkim Paniom dziękuję za uważne wysłuchanie i ciepłe przyjęcie.  

2019.10.30 Klub Kobiet Aktywnych Czerwonak – Iza Bartkowiak

Miałyśmy zaszczyt gościć u siebie Panią Izabelę Bartkowiak, certyfikowaną brafitterkę, właścicielkę salonu bielizny Iza-Bra Bielizna,Bra-fitting –www.izabra.pl. Na spotkaniu tym dowiedziałyśmy się wszystkiego na temat profesjonalnego doboru biustonoszy, firma Pani Izabeli służyła szeroką gamą rozmiarów, a co najważniejsze były to produkty polskich firm bieliźniarskich. Wszystkie uczestniczki otrzymały bezpłatną indywidualną konsultację i wróciły do domu z perfekcyjnie dobraną bielizną. Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli za spotkanie, planujemy kolejne konsultacje bo jak się okazało chętnych nie brakuje.  

2020.01.31. Zespół Szkół Prywatnych nr.1 Stargard – Barbara Grzelak-Wężowska

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem na zaproszenie dyrekcji Zespół Szkół Prywatnych nr.1 w Stargardzie zrobiłam prelekcję brafittingową. Uczennice mogły poznać znaczenie dobrego dobrania biustonosza oraz jego wpływ na zdrowie i wygląd Kobiety. Każda z obecnych uczyła się na fantomie samobadania piersi, by umieć wykryć guzek. Prelekcja odbyła się w dn. 31.01.2020. Serdecznie dziękuję Dyrekcji za zaproszenie, a dziewczętom za uważne wysłuchanie i czynny udział.  

2020.02.04 Fiszbinka – Anna Lisek

Wydarzenie odbyło się z 4 lutego tego roku. Było to spotkanie brafittingowe u nas w Fiszbince dla Klubu Kobiet Biznesu w Częstochowie – grupy przedsiębiorczych kobiet z regionu. Przy kawie i ciastkach mówiłyśmy o prawidłowym dobieraniu biustonoszy, krojach, fasonach, pokazywałyśmy jak badać piersi, jak o nie dbać, pielęgnować. Fajne spotkanie w babskim gronie, wiele informacji, które okazywały się być nowe, co przyjęłyśmy z zaskoczeniem 🙂 a to tylko dowód na to, że warto organizować takie spotkania. Świadome klientki to często wierne klientki.  

2020.08.07.

Nasza akcja „Bądź szybsza – wyCYCkaj raka” nabiera coraz większego rozpędu!

Tym razem postanowiłyśmy jeszcze bardziej nagłośnić naszą Kampanię, poprzez zaproszenie znanych celebrytów, sportowców i firm do wspólnego działania. 

Zapraszamy do #wyCYCkajrakaChallenge.

Rozpoczną go Ambasadorzy akcji i członkinie Stowarzyszenia od 1 października. Nagrają i umieszczą w sieci (Facebook, Instagram, Youtube) max. 3 minutowe filmy o samobadaniu piersi opatrzone # akcji i linkiem do zbiórk poprzez zrzuta.pl na wsparcie wybranej organizacji non profit, działającej w zakresie profilaktyki i walki z rakiem piersi . 

Forma prezentacji dowolna. Może to być instruktaż, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi, można o nim zaśpiewać, narysować, zagrać, opowiedzieć historię – liczymy na inwencję twórczą biorących udział. Wierzymy, że filmiki będą chwytające i ciekawe tak, żeby ponieść ideę. Ambasadorzy nominują do wyzwania następne znane lub mniej znane osoby, a Członkinie Stowarzyszenia swoich lokalnych znanych i mniej znanych. 

Zachęcamy jednocześnie firmy do wpłacania datków na wsparcie profilaktyki raka piersi, poprzez wykup Pakietów które pomogą nam w pokryciu kosztów naszej Kampanii. 

(wstawić pakiety wyCYCkaj – dobrze by było żeby najpierw zmienić je na pdf, niestety nie umiem tego zrobić)

Liczymy na Państwa pomoc w organizacji akcji poprzez wsparcie finansowe lub rzeczowe. 

Kontakt: stowarzyszeniepb@gmail.com